Duyurular

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr

Ülkemiz ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ'lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, "TOBB NEFES KREDİSİ" adı altında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında protokol imzalanmıştır.

Proje kapsamında Konya Ticaret Borsası'nın da sağladığı kaynak tahsisi ile Borsa üyelerinin kullanımı için 22.6 Milyon TL. kredi hacmi oluşturulmuştur. Bu kapsamda;

- Nefes Kredisine başvurular 12 Aralık 2016 Pazartesi günü başlamış olup, Borsamız üyesi KOBİ'lerin Nefes Kredisine başvurabilmeleri için öncelikle Borsamızdan "TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir" ibareli Faaliyet Belgesini almaları gerekmektedir (bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir). Daha sonra Ziraat Bankası veya Denizbank'ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat edebileceklerdir.
- Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır.
- Kredinin brüt faiz oranı aylık %0,825 yıllık %9,90'dır.
- Kredi azami limiti (grup iştirakleri dâhil) 150.000 TL.'dir.
- Bankalar tarafından masraf olarak talep edilecek 250 TL ve Hazine Müsteşarlığının talep edeceği kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir.
- Tüm kredi başvuru ve kullanım süreci ilgili bankalar tarafından yürütülecektir.
- Kredi değerlendirme sürecinde Borsamızın kredi onayına ilişkin herhangi bir etkisi ve referans olma durumu olmayacaktır.

Söz konusu kampanyanın Ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını dileriz.

KONYA TİCARET BORSASI


Ayrıntılı Bilgi için tıklayınız.

Diğer Duyurular

Duyuru Arşivi

19/8/2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Kanun ile,

Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması,
Borçların taksitler halinde ödenebilmesi,
Vergi iht... Devamı

26/05/2017 saat 14:00 tarihinde 3.000 çuval (50 Kg.'lik) Ekmeklik Buğday Unu ihalesine çıkılacaktır. Kamu İhale Kurumu (EKAP) ve Basın İlan kurumunda ilan yayınlanmıştır.

Konya Açık Ceza İnfaz... Devamı

Özellikle ihracatçı firmalarımız için büyük önem arz eden Türk Eximbank'ın; Konya Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Konya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği Ankara ... Devamı

Toprak Mahsulleri Ofisi Konya Şube Müdürlüğü'nden gelen yazıda ithal bağlantısı yapılan ve Bandırma, İzmir, Derince ve Samsun limanlarına gelen yaklaşık 120 bin ton, Adana Şube Müdürlüğünde stoklu yak... Devamı

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Konya Şube Müdürlüğü stoklarında bulunan hububatların aşağıda belirtilen esaslar dahilinde 02 - 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında geçerli olmak üzere satışa açıl... Devamı