Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 16.08.2013     Okunma Sayısı : 6415

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan emekli olması nedeniyle veda ziyaretlerinde bulunan Tuğgeneral Şafak Karakoç Konya Ticaret Borsası'na yaptığı ziyarette, görev süresince verilen emirleri yerine getirerek halka faydalı hizmetler vermeye çalıştığını söyledi.

Konya Jandarma Bölge Komutanlığı görevi sırasında emekli olan Tuğgeneral Şafak Karakoç Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli'ye veda ziyaretinde bulundu. Başkan Kaleli'yi makamında ziyaret eden Tuğgeneral Şafak Karakoç Konya'daki görev süresi boyunca Konya Ticaret Borsası ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu belirtti.

Ziyaret sırasında konuşan Tuğgeneral Şafak Karakoç, " Askerlik mesleğini ve askeri üniformayı hep gururla ve şerefle taşıdım. Ülkemizin ve halkımızın hizmetinde oldum. Emekliliğim nedeniyle görevden ayrılıyorum. Jandarma Bölge Komutanlığım süresinde birlikte çalıştığımız kurum ve kişilerle vedalaşıyorum. İşimiz gereği kırsal alanlardan sorumluyuz. Kırsal alanlarda üyeleri bulunan, üretim yapan insanlarla her günümüz birlikte geçmekte. Konya Ticaret Borsamız da merkezde etkin olduğu kadar tarımsal üretimde olsun, hayvansal üretimde olsun kırsalda da çalışmalar yapmaktadır. Orada üretim yapanların, ticaret yapanların güvenliği de son derece önemlidir. Tarımsal üretimin ve ticaretin sağlıklı işlemesi bakımından kırsalda da etkin olan Borsamızla iletişim halinde çalışmalarımızı yaptık. Bizlere destek olan Konya Ticaret Borsası Başkanı Sayın Uğur Kaleli'ye teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

Dünya milletleri ile karşılaştırıldığında, düzenli ve uzun ömürlü devletler kurma yeteneğini ve gücünü göstermiş olan Türkler'in, tarih sahnesinde göründükleri günden bu yana, ülkelerinde emniyet ve asayişin sağlanması yolunda koydukları yasalar ve töreler ile de dikkat çeken bir millet olduğunu dile getiren Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, bunun özünde asker millet olmamızın yattığını belirtti. Jandarma'nın milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu söyleyen Kaleli, jandarmanın aynı zamanda ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması yönündeki hizmetleri ile ulusumuzun takdirini kazandığını ifade etti. Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç'un ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini söyleyen Kaleli, " Sayın Karakoç'un yapmış olduğunu ziyaret bizleri sevindirmiş, fakat emekli olması da bir o kadar üzmüştür. Ama görev yapmanın da bir sonu var. Bu açıdan yeni hayatında kendisine ve ailesine mutluluk ve huzur diliyorum. Sayın Karakoç'un görev süresi boyunca bölgenin huzuru için yaptığı çalışmalar hep hayırla anılacaktır" diyerek, ziyaretleri anısına Tuğgeneral Karakoç'a bir çini işleme tablo hediye etti.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

TOBB öncülüğünde Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile yapılan ortak basın toplantısında Barış Pınarı Harekatına tam destek verildi ... Devamı

Konya iş dünyasından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzey bölgesinde terör unsurlarını etkisiz hale getirmeye yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekâtına destek açıklaması yapıldı. Konya Ticar ... Devamı

Elektronik Ürün Senetleri (ELÜS) 26.07.2019 tarihinden itibaren faaliyete geçen Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB)'de işlem görecektir.

TÜRİB' in faaliyete geçmesini takiben, Ticaret B ... Devamı

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal beraberindeki heyetle birlikte Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret ettiler.

Ziyaret kapsamında Elektronik Satış Salonu seans açılışını TMO Genel Müdürü Ahmet Gülda ... Devamı

15 Temmuz FETÖ hain darbe ve işgal girişiminin, milletin azim ve kararlığı ile geri püskürtüldüğünün 3. yıldönümü dolayısıyla açıklama yapan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Türkiye'yi ... Devamı