Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 05.09.2013     Okunma Sayısı : 2610

Ilgın Ticaret Odası Başkanı Vehbi Özlen ve beraberindeki heyet, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli'yi ziyaret ederek, Konya'nın ve ilçelerinin hedeflerine ulaşması için neler yapılması gerektiğini konuştular.

Bir kurumun başarısının içinde bulunduğu çevreyi tanıması, değerlendirmesi, gelişim ve değişimlere uyum sağlayacak önlemleri alması ile mümkün olabileceğini belirten Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, bunun aynı zamanda kendi varlık sebebini, amaç, politika ve çalışmalarını iyi ifade edebilmesi, bunları benimsetmesinin kurumun başarısını göstereceğini belirtti. Kaleli, " Paydaşların güven duymadığı, desteklemediği ve katılımının sağlanmadığı hiçbir faaliyet bizleri istenen başarıya ulaştırmayacaktır. Çünkü başarı, bağlantılı olunan kesimlerin güven ve desteğini sağlayabildiği oranda artacaktır. Kendimizi iyi ifade edebilmek, üstlendiğimiz görevi daha iyi yapmak ve paydaşlarımızın şikâyet ve görüşlerini değerlendirerek, politikalarımızı belirlemek durumundayız. Bu amaçla Konya Ticaret Borsası olarak çalışmalarımızı paydaşlarımızla ortak akılla, planlı ve programlı olarak yapıp, sektörümüzün dünya ile entegrasyonunu gerçekçi bir şekilde oluşturma çabasında olduk. Bunun yansıması olarak, AB'ye üyelik sürecinde dinamik ve modern bir yönetim anlayışı çerçevesinde mantıksal ögeleri içeren hukuksal altyapısı sağlam stratejik hedefler ortaya koyarak sektörün daha verimli ve rekabetçi olması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Konya tarımsal üretim kadar, Tarımsal ticarette de kendi potansiyelini değerlendirmelidir. Merkeziyetçilikten uzak, 'devlet halk için vardır' anlayışıyla yükselen şehirler, Ülkemizi yükseltecektir. Şehirlerin yükselmesi de birlik ve beraberlik içerisinde, yerinde üretim ve ticareti geliştirmekle mümkün olacaktır. Bu açıdan tarihi derinliği olan Ilgın ilçemizin siz değerli iş dünyası temsilcilerinin de, bu istikrar ortamında yükselen Konya'ya gerekli katkıyı fazlasıyla yapacağına inancım tamdır" dedi.

Konya Ticaret Borsası'nın son yıllarda tarımsal üretimde ve tarımsal ticarette yaptıklarını ilgiyle takip ettiklerini belirten Ilgın Ticaret Odası Başkanı Vehbi Özlen, Konya'nın bugün tarım, ticaret ve sanayi alanında uluslararası boyutta söz sahibi konuma geldiğini ifade etti. Konya'nın daha yükselmesi için geçmişte olduğu gibi şimdi ve gelecekte de birlik içinde çalışması gerektiğini ifade eden Özlen, bu açıdan 1 asrı aşan mazisi olan Konya Ticaret Borsası ile ilişkilerin güçlenerek devam edeceğini söyledi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ...
Devamı

Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı ülkemiz büyük bir mücadele vermektedir.

Bu bakımdan virüsün olumsu etkilerini ortadan kaldırmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığ ...
Devamı

Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen iş âlemine destek olunması amacıyla İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma Ödeneği" başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere kısa çalışma ödeneği; genel ... Devamı

Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalığa karşı devletimiz tüm kurumlarıyla etkin koruyucu önlemler almaya devam etmektedir. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek Ticaret Bakanlığı söz ko ... Devamı

Konya iş dünyası: Paniğe gerek yok. Konya iş dünyası; Koronavirüse karşı paniğe gerek yok, ülke olarak yeterli gıda stoku, gıda üretimi ve sağlık ürününe sahibiz.

Konya Ticaret Odası (KTO), K ...
Devamı