Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 05.09.2013     Okunma Sayısı : 3178

Konya Ticaret Borsası Yönetimi, Konya Valisi olarak göreve başlayan Muammer Erol'u makamında ziyaret etti. Vali Muammer Erol'a yeni görevinde başarılar dileyen Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, " Derin tarihi ve kültürel bir birikime sahip Konya, tarımda, sanayide, ticarette de her geçen gün gelişmektedir. Nüfusunun büyük çoğunluğunun geçimini tarım ve tarıma dayalı sanayiden kazandığı Konya için tarımın önemi çok büyüktür. Ülkemizin gıda güvenliğinde söz sahibi olmasını istiyorsak, bölgemizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Tarım sektörü de aynen sanayi sektörü gibi, rekabete kendisini hazırlamak zorundadır. Bunun için yeni politikaların geliştirilmesi, tarım sektöründü köklü dönüşümlerin yapılması kaçınılmazdır. Bu açından baktığımızda, yerinde politika, uzman personel, strateji ortak akıl ile Konya tarımda büyük bir merkez haline gelecektir. Bunun için Devlet, Üniversite ve STK'ların uyum içerisinde çalışması kaçınılmazdır. Bu açıdan Konya Ticaret Borsası olarak Sayın Valimiz ile sektörün gelişmesi için yapılacak her çalışmanın içinde olacağımızı bilinmesini isteriz" diyerek, Vali Muammer Erol'a yeni görev yeri olan Konya'da başarılar diledi.

Ziyaretlerinden dolayı Konya Ticaret Borsası Yönetimi'ne teşekkür eden Vali Muammer Erol, "Hz. Mevlana'nın şehri Konya'da görev yapmaktan ve bu şehre hizmet edecek olmaktan mutluluk duyuyorum. Konya'yı her alanda bir adım ileriye taşımanın gayret ve çabası içerinde olacağız. Türkiye'nin ilk ve tek Elektronik Satış Salonu'nu Konya tarımının ve ticaretinin hizmetine sunan Konya Ticaret Borsası'nın lisanslı depoculuk yatırımıyla da vadeli işle borsacılığının alt yapısını oluşturması, Konya'nın gelişimini çok iyi anlatmaktadır " diyerek, ziyaretlerinden ötürü Başkan Muhammet Uğur Kaleli ve Konya Ticaret Borsası heyetine teşekkür etti.

Ziyarette Borsamız Yönetim Kurulu Üyeleri M.Namık Köklüsoy, Mehmet Büyükalim, Kıyasettin Taşkın, Bahri Karapınar ve Genel Sekreterimiz Hüseyin Ergun da hazır bulundular.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ...
Devamı

Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı ülkemiz büyük bir mücadele vermektedir.

Bu bakımdan virüsün olumsu etkilerini ortadan kaldırmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığ ...
Devamı

Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen iş âlemine destek olunması amacıyla İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma Ödeneği" başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere kısa çalışma ödeneği; genel ... Devamı

Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalığa karşı devletimiz tüm kurumlarıyla etkin koruyucu önlemler almaya devam etmektedir. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek Ticaret Bakanlığı söz ko ... Devamı

Konya iş dünyası: Paniğe gerek yok. Konya iş dünyası; Koronavirüse karşı paniğe gerek yok, ülke olarak yeterli gıda stoku, gıda üretimi ve sağlık ürününe sahibiz.

Konya Ticaret Odası (KTO), K ...
Devamı