Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 18.03.2021     Okunma Sayısı : 10563

"En hızlı büyüyen 100 şirketin" belirlendiği "Türkiye 100" programı 7. dönem başvuruları başladı. Başvuru için son tarih 31 Mart 2021.

2021 yılı TOBB Türkiye 100 programı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğinde düzenleniyor.

Türkiye 100 ile Türkiye'nin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekerek küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek başarı hikayelerinin ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel basında yer almasını sağlayarak doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmak hedeflenmektedir.

Türkiye 100 programında dereceye giren şirketler tamamen objektif kriterlere dayanılarak tespit edilmektedir. Satış gelirleri artış hızının temel performans kriteri olduğu değerlendirmelerde, en yüksek satış gelirleri artış hızını yakalayan şirket birinciliği almaktadır.

2020 yılında TOBB Türkiye 100 ödül töreni TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN'ın katılımlarıyla, pandemi koşulları sebebi ile online olarak düzenlendi ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi ödüllerini aldı.

2021 yılında Vodafone'un katkıları ile düzenlenecek TOBB Türkiye 100 programında şirketlerin 2017-2019 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin artış hızı dikkate alınacak.

Başvuru kriterini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacak.

TOBB Türkiye 100'e katılmak isteyen ve aşağıdaki koşulları sağlayan şirketlerin başvuruları kabul edilecektir.

" 31 Aralık 2016 ve öncesinde kurulan,
" 2017 yılında en az 500 bin TL satış geliri olan,
" 2019 yılında en az 1,5 milyon TL satış geliri olan,
" 2017-2019 döneminde satış gelirlerini en az yüzde 10 oranında arttıran,
" 2020 döneminde en az 10 çalışana sahip, şirketler başvuru yapabilir.

Ayrıca;

" Başvuracak şirketlerin merkezlerinin Türkiye'de bulunması gereklidir.
" Kamu ortaklığı ve/veya halka açık olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Yurtdışı merkezli bir şirketin Türkiye şubesinin başvurusu geçerli sayılmaz.
" Hisselerinin yüzde 51'inden fazlası halka açık başka bir şirkete ya da bir kamu şirketine ait olan şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Kâr amacı gütmeyen şirketlerin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Franchise işletmelerinin başvuruları geçerli sayılmaz.
" Otomobil galerileri, kuyumcular, döviz şirketleri, bankalar, enerji dağıtım şirketleri ve elektrik, gaz, akaryakıt ve su sağlayıcıların başvuruları geçerli sayılmaz.
" Holdinglerin başvuruları geçerli sayılmaz; bir holdingin çatısı altındaki şirketler başvurabilir.
" Ortaklar arasında Türkiye dışındaki ülkelerin vatandaşları (gerçek ve tüzel kişiler) olan şirketler başvurabilir.

Detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına https://turkiye100.tobb.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Orman yangınlarından zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için @TOBBiletisim tarafından başlatılan kampanyaya Konya Ticaret Borsası olarak katkıda bulunduk. Birlikten güç ve umu ... Devamı

Konya Ticaret Borsası, orman yangınlarının devam ettiği Antalya'nın Manavgat ilçesine hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yem ihtiyaçları için 2 adet yardım TIR'ı gönderdi.

Ülkemizin yüreğ ...
Devamı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "FET֒cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdo ... Devamı

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 9 Haziran 2021 tarih ve 31506 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kanun ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 2020/2021 hasat sezonunun ilk mahsul arpası işlem gördü.

Türkiye'nin tahıl ambarı konumundaki Konya Ovası'nda yetiştirilen ilk mahsul arpa, Elektronik Satış Salonu ...
Devamı