Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 07.06.2021     Okunma Sayısı : 3444

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ'lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla "2021 Nefes Kredisi", Bankaların katılımı ile TOBB ve KGF iş birliğinde uygulamaya alınmıştır.

Protokol çerçevesinde yürütülecek olan 2021 Nefes Kredisi'ne, Konya Ticaret Borsası da kaynak ayırarak üyelerimizin kullanımı için destek vermektedir.

Nefes Kredi Paketi ile;
" Krediden 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu kredi veren banka tarafından kontrol edilecektir.
" 2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir.
" Üyelerimizin kullanacağı kredi 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli: toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %17,50 olacaktır.
" Bankalar KGF'ye ödenecek %0,03 (on binde üç) kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında üyelerden herhangi bir masraf ve komisyon talep etmeyecektir.
" Üyelerimiz Konya Ticaret Borsası'ndan alınacak olan "Nefes Kredisi Başvurusu İçindir" ibaresini içeren Sicil Kayıt Sureti ve bankanın talep edeceği kredi evrakları ile anlaşmalı bankaların ilimizdeki tüm şubeleri üzerinden müracaat edebilecektir.

Konya Ticaret Borsası Anlaşmalı Bankalar

T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
DENİZBANK A.Ş

2021 Nefes Kredisi'nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Orman yangınlarından zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi için @TOBBiletisim tarafından başlatılan kampanyaya Konya Ticaret Borsası olarak katkıda bulunduk. Birlikten güç ve umu ... Devamı

Konya Ticaret Borsası, orman yangınlarının devam ettiği Antalya'nın Manavgat ilçesine hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yem ihtiyaçları için 2 adet yardım TIR'ı gönderdi.

Ülkemizin yüreğ ...
Devamı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "FET֒cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdo ... Devamı

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 9 Haziran 2021 tarih ve 31506 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu kanun ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 2020/2021 hasat sezonunun ilk mahsul arpası işlem gördü.

Türkiye'nin tahıl ambarı konumundaki Konya Ovası'nda yetiştirilen ilk mahsul arpa, Elektronik Satış Salonu ...
Devamı