Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 08.03.2017     Okunma Sayısı : 414

Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik ve Meclis Başkanı Selçuk Öcal Borsa personelin “Dünya Çalışan Kadınlar Gününü” kutladı.

Dünya Çalışan Kadınlar Günü dolayısıyla Konya Ticaret Borsası ve bünyesindeki şirketlerde çalışan kadınlar bir araya geldi. Toplantıya katılan Borsamız Meclis Başkanı Selçuk Öcal, Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Çevik ve Genel Sekreterimiz Esat Bilici, personelimizi tebrik ederek, bu geleneksel anlamlı toplantının devam edeceğini belirttiler.

Kadınların sahip oldukları üretim ve toplumsal ilişkiler ya da ailenin sosyalizasyonu olarak özetlenebilen rollerinin, kadına toplum içinde çok büyük bir sorumluluk verdiğini dile getiren Borsamız Yönetim kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, bununla birlikte gerek ekonomik gerekse sosyal açıdan kadınların toplumda hak ettikleri sosyo-ekonomik konuma gelmeleri için herkese görev düştüğünü belirtti. Çevik, “ Toplum olarak ayakta kalmamızda, geleceğe güvenle bakmamızda kadınların önemi çok büyüktür. Günümüzde devletimiz pek çok alanda kadınlarımıza yönelik pozitif ayırımcılık yapmaktadır. Bu kadınlarımız için çok güzel fırsatlar sunmaktadır. Bunun mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Kadınları baş tacı eden bir dinin mensubu ve kadınlarımıza çoğu Avrupa ülkesinden daha önce haklarını vermiş bir toplumun ferdi olarak, kadınlarımıza her gün değer vermekteyiz. 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar günü başta ebediyete intikal etmiş kadınlarımıza, şehit analarına, eşlerine ve tüm kadınlarımıza kadınlara kutlu olsun. Bu vesileyle Borsamız da hizmet veren kadın kardeşlerimizin de Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ederim” dedi.

Dünya Çalışan Kadınlar Günü’nün Ülkemizde ilk olarak 1921 yılında kutlanmaya başlandığını söyleyen Borsamız Meclis Başkanı Selçuk Öcal, dinimizde ve kültürümüzde kadına verilen önemin çok daha köklü olduğunu belirtti. Öcal, “ Bizler bu kültür ve bilinçle kadınların siyasi, sosyal bilinçlerinin gelişmesi; ekonomik, sosyal ve siyasi başarılarının artırılması için elimizden gelen desteği vermekteyiz ve her zaman da vermeye hazır olacağız. Şahsım ve Meclis başkanlığını yaptığım kurum adına öncelikle siz değerli borsa çalışanlarımın ve bu vesile ile tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutluyor, iş ve sosyal hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Program çalışan kadınlara çiçek verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası ortak bir açıklama yaparak, referandum sonucunu değerlendirdi. Referandum sonuçlarının milletimize, Türkiye'ye umut bağlayan, gönül ver ... Devamı

Bahri Dağdaş UTAEM sahasında gerçekleştirilen tören ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde haklarında adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalış ... Devamı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Konya Ticaret Borsası tarafından organize edilen "Konya Üretiyor Türkiye Büyüyor" programa katıldı.

"Konya Üretiyor Türkiye Büyüyor" programına katıla ... Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tarım Şehirleri Toplantısı, 9 ülkeden 29 belediye başkanı ve büyükelçinin katılımıyla başladı.

Açlıktan Değil İsraftan Ölüyoruz ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Çanakkale Şehitliği bu coğrafyanın ebediyen bizim olduğunun en güzel anlatımı olduğu ... Devamı