Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 26.10.2017     Okunma Sayısı : 1097

Çevik, "Kalifiye Elemanın İş Problemi Olmaz"
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Gıda Topluluğunun düzenlemiş olduğu Un Fabrikalarında Yüksek Teknoloji Kullanımı ve Kalifiye Eleman konulu konferans Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'in katılımıyla NEÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Konuşmasına Borsamız hakkında bilgi vererek başlayan Çevik, Dünya, Türkiye ve Konya un sektörünün durumunu anlattı. Çevik, "Enerjiniz, petrolünüz olabilir ancak gelecek nesillere gıda güvenilirliği içerisinde bir gıda üretimi programı çıkarmak bunlardan daha önemlidir. Bu açıdan tarımsal üretim ve bu üretimin katma değer katılarak satılması gereklidir. Bunu sağlayacak olanlar ise sağlam bir sistem içerindeki yetişmiş kalifiye personeldir. Hammaddeyi tanıyan, iş akışına hakim, dünya ile entegre olarak bilgiliye ulaşabilen, aldığı teorik eğitimi pratik ile taçlandıran faydalı elemanlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Nitekim önümüzdeki yıllarda bu özelliklere sahip elemanlara ihtiyacın daha da artacağı konuşulmaktadır. Kendini iyi yetiştirmiş kişiler her zaman piyasada yüksek maaşla iş bulabiliyor, iş kurabiliyor. Bu açıdan Borsamız, Sanayi Odamız, Ticaret Odamız, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Orta Anadolu Un Sanayicileri Deneği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde kurulan Değirmencilik Bölümüne desteğimiz sürecektir." dedi.

Çevik şöyle devam etti: "Biz de bunun için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah Konya olarak birinci önceliğimiz gıdanın üretiminde Türkiye'nin kalbi olmak. Bu anlamda su kaynakları da önemli. Bir yerde su yoksa hayat yoktur. İç Anadolu, Orta Anadolu üretime devam edemezse anayurdun direği yıkılır. Üniversitemizde hocalarımızın da bu anlamda araştırmalar yaptığını, bilimsel çalışmalar yürüttüklerini biliyorum. Bizler de üretimimizi artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Konferans sektör hakkında öğrencilerle interaktif konuşmalarla sona erdi.

Program NEÜ Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Tahir Yüksek'in Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'e hediye takdimi, ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

14 Aralık Perşembe günü Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde ve ev sahipliğinde gerçekleşen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve ... Devamı

Hz. Mevlâna'nın 744. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi'nde, Prof. Dr. Hamdi Döndüren'in moderatörlüğünde, Konya Ticaret Odası Başka ... Devamı

- Devletimizin Kudüs konusunda alacağı her kararın, atacağı her adımın arkasındayız.
- ABD'nin almış olduğu Kudüs kararı sinsi bir tezgahın ön hazırlığıdır.

Konya Ticaret Odası Başkanı ... Devamı

Konya'nın sorunları ve çözüm önerilerinin istişare edildiği toplantı Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun başkanlığında, Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Özelli ... Devamı

Konya'nın Yerli Otomobil Sevdası Bitmiyor

Milli otomobil yapımı için Cumhurbaşkanımızın Ortak Girişim Grubunun kamuoyuna tanıtılmasından sonra gözler, yerli otomobilinin nerede yapılacağına ç ... Devamı