Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 26.10.2017     Okunma Sayısı : 1765

Çevik, "Kalifiye Elemanın İş Problemi Olmaz"
Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Gıda Topluluğunun düzenlemiş olduğu Un Fabrikalarında Yüksek Teknoloji Kullanımı ve Kalifiye Eleman konulu konferans Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'in katılımıyla NEÜ Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Konuşmasına Borsamız hakkında bilgi vererek başlayan Çevik, Dünya, Türkiye ve Konya un sektörünün durumunu anlattı. Çevik, "Enerjiniz, petrolünüz olabilir ancak gelecek nesillere gıda güvenilirliği içerisinde bir gıda üretimi programı çıkarmak bunlardan daha önemlidir. Bu açıdan tarımsal üretim ve bu üretimin katma değer katılarak satılması gereklidir. Bunu sağlayacak olanlar ise sağlam bir sistem içerindeki yetişmiş kalifiye personeldir. Hammaddeyi tanıyan, iş akışına hakim, dünya ile entegre olarak bilgiliye ulaşabilen, aldığı teorik eğitimi pratik ile taçlandıran faydalı elemanlara her zaman ihtiyaç duyulacaktır. Nitekim önümüzdeki yıllarda bu özelliklere sahip elemanlara ihtiyacın daha da artacağı konuşulmaktadır. Kendini iyi yetiştirmiş kişiler her zaman piyasada yüksek maaşla iş bulabiliyor, iş kurabiliyor. Bu açıdan Borsamız, Sanayi Odamız, Ticaret Odamız, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu ve Orta Anadolu Un Sanayicileri Deneği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde kurulan Değirmencilik Bölümüne desteğimiz sürecektir." dedi.

Çevik şöyle devam etti: "Biz de bunun için çalışmalar yürütüyoruz. İnşallah Konya olarak birinci önceliğimiz gıdanın üretiminde Türkiye'nin kalbi olmak. Bu anlamda su kaynakları da önemli. Bir yerde su yoksa hayat yoktur. İç Anadolu, Orta Anadolu üretime devam edemezse anayurdun direği yıkılır. Üniversitemizde hocalarımızın da bu anlamda araştırmalar yaptığını, bilimsel çalışmalar yürüttüklerini biliyorum. Bizler de üretimimizi artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Konferans sektör hakkında öğrencilerle interaktif konuşmalarla sona erdi.

Program NEÜ Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Tahir Yüksek'in Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik'e hediye takdimi, ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası (KTB), Hükümetin başlattığı 'Enflasyonla Topyekun Mücadele' kapsamında en az yüzde 10 indirim kampanyasına tam destek verdi.

"Enflasyonla mücadelede Türkiye kazanacak" ... Devamı

Konya iş dünyası ortak bir açıklama yaparak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına destek verdi. Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsa ... Devamı

"Panik yapmayın, strese kapılmayın. Bu süreci birlikte aşacağız"

Kur ve faiz oyununa karşı Konya iş dünyasının mesaisi devam ediyor. Türkiye ekonomisinin yüksek kur ve yüksek faizle dizginlen ... Devamı

Konya iş dünyasından ekonomik saldırılara karşı ortak açıklama:

"Devletimizin arkasındayız. İnanıyoruz ki, güzel günler yine ülkemizin ufkundan doğacak"

Konya Ticaret Odası, Konya ... Devamı

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı ve beraberindeki heyet Konya Ticaret Borsası'nı (KTB) ziyaret etti. Ziyaret kapsamında konuk heyete, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve KTB Başkanı ve H ... Devamı