Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 07.11.2018     Okunma Sayısı : 1554

SÜ Ziraat Fakültesi'nde öğrencilerle tecrübe paylaşımı programında buluşan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Maziden aldığı güçle geleceği oluşturan genç neslimiz, büyük Türkiye'nin umut meşalesi, geleceğin liderleridir" dedi.

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi ve Genç ZMO'nun düzenlediği 'İstişare Toplantısı' gerçekleştirildi. SÜ Ziraat Fakültesi'nde yapılan toplantıda ziraat mühendisi adaylarına eğitim sonrasında karşılaşabilecekleri fırsatlar ve olumsuzluklar ile daha donanımlı nasıl mezun olabilecekleri konuşuldu. Tecrübe paylaşımının yapıldığı toplantıya konuşmacı olarak Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik katıldı.

Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, mücadelelerinin ülkeye faydalı bir nesil yetiştirerek, Asım'ın neslini ayağa kaldırmak olduğunu söyledi. İstişare toplantısına KTB Başkanı Hüseyin Çevik'in yanı sıra SÜ Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kubilay Kurtuluş Baştaş, SÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Süleyman Soylu ve tarım sektörü temsilcileri katıldı.

Gençlerle bir araya gelmekten, gözlerindeki ışığı ve umudu görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Çevik, "Tarihine, medeniyetine, kültürüne sahip çıkan bir gençlik en temel idealimiz. Çünkü geçmişimizden alacağımız güçle büyük gelecekler inşa edeceğiz. Büyük Türkiye için mücadele eden, mazlum coğrafyaya umut ışığı olacak gençliği görmek geleceğimiz açısından oldukça önemlidir. Maziden aldığı güçle geleceği oluşturan genç neslimiz, büyük Türkiye'nin umut meşalesi, geleceğin liderleridir. 2023 Büyük Türkiye hedeflerini gerçekleştirirken gençliğimize büyük görev düşmektedir. Gelecek nesillerimiz bin yıllık medeniyet aklımızı eyleme dönüştürerek, muhteşem tarihimizin mirasını sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Günümüz gençliğinin çok şanslı olduğunu belirten Çevik şunları kaydetti: "Gelişen çağımızda artık her türlü bilgiye kolayca ulaşılabilmektedir. Bu durum aynı zamanda rekabetçiliği de oluşturmaktadır. O yüzden sıradan değil, en iyisi olmaya çalışmalıyız. Aranılan insan olmak için, bilgi, kültür, ahlak olarak daima kendimizi geliştirmeliyiz. 2023 yılı hedeflerine ulaşmak için tarım sektörümüz eğitimli, bilinçli, ölçek ekonomisine özen gösteren yatırımcılara ihtiyaç duyacaktır. Onun için Ziraat Fakültesi öğrencileri geleneksel ile modern tarımı harmanlayarak en iyisini elde edecek mühendis adaylarıdır. Mühendis adaylarımızın masaya bağlılıktan artık kurtulup, aldığı eğitimlerin eserlerini ortaya koymak için, tarlanın, seranın, fabrikanın tozunu yutması gerekmektedir. Ekonomide, üretimde, yatırımda, eğitimde başarının sırrı; insandır. Yapmamız gereken geleceğin ziraat mühendislerine başarabilecekleri, ülkeye katkı sunabilecekleri ortamları oluşturmaktır. Her alanda o ortamları oluşturduğumuzda Türkiye'nin önü açıktır. Bugünün gençlerinde bu ışığı görebiliyor olmak büyük bir mutluluktur" dedi.

Konya Ticaret Borsası'nın yapısı ve işleyişi hakkında bilgi veren Başkan Çevik, KTB'nin Türkiye'de birçok ilke imza attığının altını çizerek, tarımsal ticarette Türkiye'nin, üreten kuzey yarımküre ile tüketen güney yarımküre arasında köprü görevini çok iyi yerine getirecek bir durumda olduğunu söyledi. Çevik, bunun için dünyayı takip ederek, tarıma destek vererek, tarımı ve tarımsal ticareti uluslararası rekabete hazır bir duruma getirmenin önemine değindi. Bu anlamda sektördeki herkese önemli görevler düştüğünü belirtti. Program öğrencilerin soruları ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ... Devamı

Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı ülkemiz büyük bir mücadele vermektedir.

Bu bakımdan virüsün olumsu etkilerini ortadan kaldırmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığ ... Devamı

Koronavirüs (Covid-19) salgınından etkilenen iş âlemine destek olunması amacıyla İŞKUR tarafından "Kısa Çalışma Ödeneği" başvuruları alınmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere kısa çalışma ödeneği; genel ... Devamı

Sayın Üyemiz;

Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalığa karşı devletimiz tüm kurumlarıyla etkin koruyucu önlemler almaya devam etmektedir. Gerek Sağlık Bakanlığı gerek ... Devamı

Konya iş dünyası: Paniğe gerek yok

Konya iş dünyası; Koronavirüse karşı paniğe gerek yok, ülke olarak yeterli gıda stoku, gıda üretimi ve sağlık ürününe sahibiz.

Konya Ticaret Odas ... Devamı