Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 29.07.2020     Okunma Sayısı : 1432

TSE tarafından Konya Ticaret Borsası'na, Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, ilk günden itibaren koronavirüs salgınına karşı gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, "Üyelerimizi, üreticilerimizi, personelimizi virüsten korumak için önlemlerimiz devam edecek" dedi.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, normalleşme sürecinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firma ve kurumlara "Covid-19 Güvenli Üretim" ve "Covid-19 Güvenli Hizmet" belgeleri verilmeye başlandı. TSE Konya İl Koordinatörlüğü uzmanlarının yaptığı denetimler sonucunda Konya Ticaret Borsası da, TSE COVİD-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek, "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" almaya hak kazandı.

Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki İnnopark Konya Teknoloji Geliştirme Merkezi'nde düzenlenen belge takdim törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin de katıldı. Konya Ticaret Borsası adına belgeyi Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu A. Tuğba Cantürkoğlu aldı.

COVİD-19 salgınının en az zararla atlatabilmesi için TSE tarafından 'COVİD-19 Hijyen Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu' hazırlandığını belirten Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, şunları kaydetti: "Bu kılavuz, kurum ve kuruluşlara salgınla mücadelede yol gösterdi. Enstitümüz, kendisine başvuran kuruluşları hazırlamış olduğu kılavuzun içeriğine göre denetledi, standartların sağlanıp sağlanmadığını kontrol etti. Bu doğrultuda, süreci kılavuza uygun şekilde yürüten kurum ve kuruluşlarımıza, Covid19 Güvenli Üretim Belgesi ve Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi."

TSE tarafından Konya Ticaret Borsası'na, "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" verilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, kurum ve kuruluşların virüse karşı gerekli korunma tedbirlerini alması gerektiğini ifade etti.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19)'un ciddi bir salgın olarak dünyayı tehdit etmeye devam ettiğini ifade eden Çevik, "Küresel boyuttaki bu salgının etkisinden en az zararla için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları olarak hepimize önemli görevler düşüyor. Bu kapsamda borsamızda, 'Koronavirüs, alacağımız tedbirlerden güçlü değildir' anlayışı içinde koruyucu önlemleri aldık. Personelimizi, üyelerimizi, üreticilerimizi virüsten korumak için bina giriş ve çıkışlarında, çalışma alanlarında, yemekhane, asansörler, servisler, tuvaletler dahil tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesini yapıp önlemlerimiz aldık. İlaçlamalar düzenli şekilde yapılırken, el temizliği noktasında da bina giriş ve çıkışlarına kolonya ve antibakteriyel el temizleme jeli konulmuş, ilgili personele maske ve eldiven dağıtılmıştır. Ayrıca bilgilendirme amaçlı uyarı afişleri asılmıştır. TSE uzmanlarının yaptığı denetimler sonucunda da Covid-19 Güvenli Hizmet belgesini aldık. Konya Ticaret Borsası olarak bundan sonra da koronavirüse karşı üzerimize düşen tüm çalışmaları titizlikle sürdüreceğiz" dedi.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Borsası, online eğitim alan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere klavyeli tablet desteğinde bulundu.

KTB'den Öğrencilere Tablet Desteği

Türkiye Odalar ve Borsala ...
Devamı

Yeni yatırımlar ve iş fırsatları için Türkiye'ye gelen Kazakistan'daki MTT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Temur Medjitov, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan'dan Borsamıza Zi ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası, Ziraat Bankası ile "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" protokolü imzaladı. İmzalanan protokol ile tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıklar ve tahsila ... Devamı

TOBB ile Halkbank arasında imzalanan Halkbank Paraf Kart Tedarik Zinciri Finansman Projesi kapsamında Konya Ticaret Borsası da Halk Bankası ile protokol imzalandı.

Halkbank ile tedarik zinc ...
Devamı

Konya Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Ticaret Borsası'na iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Borsa Meclis Başkanı M. Namık Kö ...
Devamı