Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 19.11.2020     Okunma Sayısı : 182

Konya Valimiz Vahdettin Özkan, Konya Ticaret Borsası'na iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Borsa Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, borsanın işleyişi ve çalışmaları hakkında Vali Vahdettin Özkan'a bilgi verdi.

1907 yılında kurulan KTB'nin tarıma ve tarımsal ticarete değer kattığını ifade eden Başkan Çevik, "Konya Ticaret Borsası cennet mekan Sultan Abdülhamid Han'ın fermanıyla kurulan Anadolu'nun ilk borsalarındandır. Dünyadaki borsacılık faaliyetlerini ülkemize ve şehrimize uyarlamaya; tarımsal ticareti belirli standartlara ulaştırmaya çalışıyoruz. 2011 yılında açmış olduğumuz elektronik satış salonu spot işlemlere hız, güven ve kalite vurgusuyla yıllık işlem hacimlerine canlılık kazandırmıştır. Borsamız, ülkemiz ve diğer İslam ülkeleri açısından örnek gösterilmektedir. Tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalarını ortaya koyan ve lisanslı depoculuğun da önemi göz önüne alındığında borsamız etkin bir noktadadır" dedi.

Vali Özkan da tarımda, sanayide, üretimde öncü şehir şehri olan Konya'ya hizmet etme adına gerekli iş birliği ve koordinasyon içinde hareket ettiklerini söyledi.

Konya'nın büyük bir tarımsal potansiyeli olduğunu, Konya Ticaret Borsası'nın da bu noktada etkin bir konumda olduğuna dikkat çekerek, KTB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik nezdinde yönetime ve tüm personele başarılı çalışmaları için teşekkür etti.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, Türkiye Ekonomi Şurası'nda konuştu

'Üretim destekleri sürmeli'

Türkiye Ekon ...
Devamı

TSE tarafından Konya Ticaret Borsası'na, Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verildi. Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, ilk günden itibaren koronavirüs salgınına karşı gerekli önlemleri aldıkla ... Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda gerçekleşen Gong Töreni ile ASLİDAŞ Çumra Şube açılışı ve Hasat Bayramı etkinliğine katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Borsalarımızın gelişmesi adına Konya Tica ... Devamı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Türkiye'yi karanlığa dönüştürmek isteyenlerin kendileri yerle yeksan oldu" dedi.
Devamı

Üyelerimizin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere 2020 Nefes Kredisi başlamıştır.

2020 Nefes Kredisi, Cirosu 25 Milyon TL'nin altında olan küçük işletmelerimizin faydal ...
Devamı