Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 29.05.2023     Okunma Sayısı : 926

Seçim sonuçlarını değerlendiren Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, "Milletimizin teveccühüyle 13. Cumhurbaşkanımız seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı yürekten tebrik eder, Büyük ve Güçlü Türkiye hedefiyle Türkiye Yüzyılı'ndaki hizmetlerinde Cenab-ı Allah'tan muvaffakiyetler dilerim" dedi.

"Küresel dengelerin sürekli değiştiği, ekonomik ve siyasal olayların yoğun yaşandığı bir dönemde Türkiye, geleceğine yönelik önemli bir seçim gerçekleştirmiştir. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri, büyük bir demokratik olgunluk içerisinde sonuçlanmıştır" diyen Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, şunları söyledi: "Milletimizin teveccühüyle 13. Cumhurbaşkanımız seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı yürekten tebrik eder, "Büyük ve Güçlü Türkiye" hedefiyle Türkiye Yüzyılı'ndaki hizmetlerinde Cenab-ı Allah'tan muvaffakiyetler dilerim. Yine milletimizin iradesi ile TBMM'de temsil edilme imkanına kavuşan, 'Devlet Ebed Müddet' anlayışıyla milli duruşu gaye edinmiş değerli milletvekillerimizi de kutluyorum. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri Türkiye'nin istiklal ve istikbali açısından beka seçimi olmuş ve tarihe geçmiştir. Türkiye'nin tam bağımsız idealiyle havada, karada, denizde, uzayda kazanımlarının sekteye uğramaması, milli ve yerli hamlelerin durmaması, Türk-İslam aleminde, gönül coğrafyamızda gücünün zayıflamaması noktasında tarihi bir dönemeç olmuştur. Seçimlerin sonucu bölgede barışa, ülkemizin aktif dış siyasetine katkı vermesi, mazlumların, Hakk'ın ve haklının yanında olanların gür sesi olması açısından da önemlidir. Türkiye'nin verdiği bu ses dünyada da yankı bulmuştur. Sonuçlar göstermiştir ki milletimiz yarına odaklanmış, geleceğe yürümektedir. Kazanan Türk Milleti, gönül coğrafyamız olmuş ülkemiz üzerine kirli emelleri olan şer güçler bir kez daha kaybetmiş, kriz bekleyenler emellerine ulaşamamıştır."

Çevik, "Seçimler geride kalmış, millet sözünü söylemiştir. Bundan sonra 'Türkiye Yüzyılı' idealiyle 'Güçlü ve Büyük Türkiye' hedefine odaklanmalıyız. Hedef büyük, yapılması gereken iş çoktur. Küresel düzeyde pandemi, savaşlar, siyasi krizler ve bunların ülkemize etkilerinin yanında 'Asrın Felaketi' olarak yaşadığımız ve 11 illimizde yıkıma neden olan depremler karşısında hep birlikte el ele verip 21. yüzyılı gerçekten Türkiye'nin yüzyılı yapacak büyük adımları gerçekleştirmeliyiz. Son 20 yılda ekonomi, tarım, sanayi, savunma sanayi, sanat, kültür, spor, eğitim alanlarında, ülkemiz küresel bir faktör haline gelmiştir. Milli savunma, yerli otomobil, uzay, doğalgaz, nükleer enerji, petrol hamleleri gururumuz olmuştur. Bu noktada istikrarlı bir Türkiye için artık herkese büyük görev düşmektedir" dedi.

"Seçim sonuçları iş dünyamıza da büyük moral vermiştir. Seçim sürecinde iş dünyamızı endişelendiren belirsizlikler ortadan kalkmış, ekonomi yeniden gündemimiz olmuştur" diyen Çevik, "Yatırım, üretim, ihracat, istihdam temelli milli ekonomi politikalarıyla iş dünyamız büyümekte, ekonomimiz güçlenmektedir. Yeni dönemde de özel sektörümüzün taleplerinin yerine getirilmesi, yapısal sorunların çözülmesi ile rekabetçiliğimizi her alanda geliştirerek dünyada ilk 10 ekonomi arasına girme hedefimizi gerçekleştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde iş insanlarımız, sanayicilerimiz, yatırımcılarımız, müteşebbislerimiz, üreticilerimiz, rekabet gücü yüksek, ihracat odaklı ve ürün ve pazar çeşitlendirmesi ile ülkemizin küresel değer zincirindeki konumunu güçlendirecek ve büyütecektir. Ülkemizin; kazanımlarından taviz vermeden, vizyoner, istikrarlı ve stratejik politikalarıyla 'Türkiye Yüzyılı'na damga vuracak bir döneme gireceğine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle 13. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ediyor, ülkemize, milletimize, iş dünyamıza, hayırlı olmasını diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "15 Temmuz destanı milletimizin güçlü iradesi, kararlılığı, vatan ve millet aşkı ile ya ... Devamı

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya iş alemi ile bir araya geldi. Bakan Bolat, sektörlerin sorunları, beklentileri ve taleplerine ilişkin istişareye da ... Devamı

TOBB 79. Genel Kurulu'nda Ticaret Borsaları Konsey Başkanlığına yeniden Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik seçildi. Çevik, "Talep ve beklentilerinin karşılanması için TOBB Başkanı M. Rifat Hi ... Devamı

KONYA İŞ DÜNYASINDAN 'EL VERİN EV YAPALIM' KAMPANYASINA GÜÇLÜ DESTEK: "TÜM KONYA'YI KAMPANYAMIZA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUZ"

Konya iş dünyasını temsil eden Konya Ticaret Odası, Konya Tica ...
Devamı

Bağış ve Zekatlarınızla depremzede ailelerin barınma ihtiyacı için konteyner mahallesi kurulacaktır.

Yapacağınız yardımlar Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan alınan fetva ...
Devamı