Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 30.12.2016     Okunma Sayısı : 816

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu, Konya Cumhuriyet Başsavcı Bestami Tezcan'ın başkanlığında, Borsamızda toplandı. Toplantıya, Koruma Kurulu Üyesi ve Borsamız Meclis Başkanı Selçuk Öcal ev sahipliği yaptı.

Koruma Kurulu'nun 2016 yılı faaliyetlerinin slayt gösterimi ile başlayan toplantıda, yıl içinde 335 hükümlüye yapılan ayni ve nakdi yardımların değerlendirmesi yapıldı. Yapılan yardımların etki analizinin yapıldığı toplantıda, ayrıca denetimli serbestlik hükümlülerinin iş talepleri değerlendirilerek, taleplerin iş kurumuna yönlendirilmesi kararı alındı.

Konya Orman Bölge Müdürlüğü, Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığının ortak projesi olan 50 bin ağaçlık 15 Temmuz Şehitler Ormanı'nın da anlamlı bir proje olduğunu söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, çalışmalarda denetimli serbestlik altında bulunan, kamu cezası infazlarını yerine getiren hükümlülerin çalışacağını ve ağaçlandırma çalışmasının ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çok fayda getireceğini belirtti. Tezcan, Kurul'un başlıca hedefinin, suç için öngörülen cezalara alternatif olarak verilen tedbir kararlarının toplum içinde yerine getirilmesini sağlayarak, hükümlüleri yeniden topluma kazandırmak, hükümlülerin topluma uyum sağlamasını kolaylaştırmak ve yeniden suç işlenmesini önlemek olduğunu ifade etti. Tezcan, bu kapsamda toplantılara katılan üyelerin de desteğiyle, başvuruda bulunanlara iş veya kendi işlerini kurmak yönünde meslek edinmelerinin sağlandığını belirtti.

Toplantıda söz alan Borsamız Meclis Başkanı Selçuk Öcal, Kurul üyelerin kurumsal olarak ilişki içerisinde bulunduğu kendi çevrelerine, kurulun çalışmalarını anlatarak onların da kurulun çalışmalarına katkı sağlamaları yönünde aktif rol oynamaları gerektiğini ifade ederek, sosyal sorumluluk gereği, Borsa olarak toplum yararına olan bu tür faaliyetlerin içinde olmanın kendilerini ayrıca sevindirdiğini belirtti.

Koruma Kulu Toplantısı, 2017 yılı için yapılması gerekenlerin istişare edilmesiyle son buldu.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Konya Ticaret Odası, Konya Ticaret Borsası ve Konya Sanayi Odası ortak bir açıklama yaparak, referandum sonucunu değerlendirdi. Referandum sonuçlarının milletimize, Türkiye'ye umut bağlayan, gönül ver ... Devamı

Bahri Dağdaş UTAEM sahasında gerçekleştirilen tören ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesinde haklarında adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalış ... Devamı

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Konya Ticaret Borsası tarafından organize edilen "Konya Üretiyor Türkiye Büyüyor" programa katıldı.

"Konya Üretiyor Türkiye Büyüyor" programına katıla ... Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tarım Şehirleri Toplantısı, 9 ülkeden 29 belediye başkanı ve büyükelçinin katılımıyla başladı.

Açlıktan Değil İsraftan Ölüyoruz ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Çanakkale Zaferi'nin 102'inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Çanakkale Şehitliği bu coğrafyanın ebediyen bizim olduğunun en güzel anlatımı olduğu ... Devamı