Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 14.07.2021     Okunma Sayısı : 3845

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, "FET֒cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin destansı kahramanlığıyla geri püskürtülmüştür" dedi.

‘15 Temmuz milli destandır’
“15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak yeni bir kahramanlık destanı yazdık, yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdik” diyen TOBB Ticaret Borsaları Konsey Başkanı ve Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, “15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gecede Türkiye, olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile devletin tüm kademlerine sızan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ordumuz içindeki hain yapılanmayla darbe ve işgal girişimine kalkışmıştır. Milletin malı olan askeri araç ve silahlarla, Gazi Meclis, Emniyet binaları, TRT başta olmak üzere televizyon kanalları, resmi kurumlar, yollar, köprüler, hava limanları, askeri üs ve bölgeler saldırıya uğramıştır. Amaç ise; Ülkemizi içten yıkarak, bölmek ve paylaşmaktır. İslam yurdu Anadolu’yu tarihten silmektir. Osmanlı’nın son kalesi, İslam’ın sancaktarı Türkiye’yi, Türk milletini parçalamaktır. Ancak; Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızan FET֒cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin destansı kahramanlığıyla geri püskürtülmüştür. Korkusuzca tankların önüne yatan, mermilerin üzerine yürüyen milletimiz istiklaline kanıyla, canıyla, imanıyla sahip çıkmıştır. 251 kardeşimiz şehit düşmüş, 2 bin 194 kardeşimiz ise gazi olmuştur. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbetleri tutmuştur. Bu açıdan 15 Temmuz bir milattır” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
FET֒nun, neden olduğu yıkımlar, yol açtığı tahribatlar sebebiyle milli hafızalardan asırlarca çıkmayacağını belirten Çevik, “O kanlı gecede yaşananların tekerrür etmemesi hem bizim hem de bizden sonraki nesillerin boynunun borcu, ecdada ve şehitlerimize vefanın gereğidir. Bugün Konya’da olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızın, aynı heyecanla, Yenikapı ruhuyla 15 Temmuz’un 5. yıldönümünün kutlanması gurur vericidir. Ülkemizin her yerinde irade, inanç, yenilmez milli kudret hakimdir. Konya, hain girişimi gerçekleştirenleri unutmayacak, bu ihanete direnenleri, şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuza dek minnetle ve şükranla anacaktır” dedi.

MİLLET OLARAK DAİMA UYANIK OLMALIYIZ
15 Temmuz’da amaçlarına ulaşamayan şer odaklarının, saldırılarına devam ettiğine dikkat çeken KTB Başkanı Hüseyin Çevik, “Finansal saldırılarla algı operasyonlarına yöneldiler. Döviz silahını kullandılar. Terör örgütleriyle saldırılar planladılar. Ülkemizi zayıf göstermek için her yolu deniyorlar. Haç ve Hilal’in mücadelesinde bu saldırlar devam edecek. Onun için Türk Milleti olarak gaflete düşmeden, rehavete kapılmadan her daim uyanık olmalıyız. Yılmadan, usanmadan daha çok çalışmalıyız. Birliğimizi-beraberliğimizi daha da güçlendirmek, kardeşliğimizi sarsılmaz bir şekilde tesis etmek zorundayız. Geleceğe daha geniş bir vizyonla bakmak durumundayız. Bin yıldır bu vatanın bedeli şehitlerimizin kanlarıyla ödendiğini unutmadan kızıl elma idealiyle güçlü Türkiye’yi inşa etmeliyiz. İş dünyası olarak TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun gayretleriyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de hakkıyla, azimle, şevkle çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“Bu toprakların halkı tarih boyunca hürriyetini kimseye teslim etmemiştir bundan sonra da etmeyecektir” diyen Çevik, “Türk-İslam dünyasının sesi olan ülkemizin yolu açık, geleceği aydınlıktır. Üstünden gelemeyeceğimiz güç, aşamayacağımız engel yoktur. Yeter ki; bir olalım, iri olalım, diri olalım, hep birlikte Türkiye olalım. FET֒nün hain saldırısına korkusuzca direnen, destan yazan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. O zulmet dolu gecede fedakârca, kahramanca, ardını önünü düşünmeden işgalcilerin karşısına dikilen gazilerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, 2011 yılından bu yana Türk ... Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Konya Bilim Festivali'nde stant açarak Borsamız çalışmaları, faaliyetleri hakkında bilgi verdik, bulgur ikramında bulunduk.
< ...
Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'da düzenlenen "Konya Günleri" etkinliğine Borsamız da katıldı. Etkinlikte Konya Ticaret Borsası'nın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi, Ko ... Devamı

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Bakanlığı ve Avrasya Ticaret Sistemi (ETS) Ticaret Borsası'ndan gelen heyet, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Baka ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 'ELÜS, Lisanslı Depoculuk ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı' gerçekleştirildi. Toplantıda sistemin işleyişiyle ilgili istişarede bulunuldu.

Konya Ticaret Borsası (KTB)' ...
Devamı