Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 11.03.2022     Okunma Sayısı : 520

Konya Tarım Fuarı için Konya'ya gelen Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası'ndan oluşan heyet Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti, incelemelerde bulundu.

Konya Tarım Fuarı kapsamında Konya'ya gelen Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer ile beraberindeki heyet Konya Ticaret Borsası (KTB)'yi ziyaret etti.

Ziyarette KTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Büyükalim, KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy ve KTB Genel Sekreteri Esat Bilici de hazır bulundu.

Elektronik Satış Salonunda incelemelerde bulunan heyete Konya Ticaret Borsası Genel Sekreteri Esat Bilici tarafından Borsa'nın işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Kurulduğu 1907 yılından itibaren Konya Ticaret Borsası'nın gerçekleştirdiği yeniliklerle tarımsal üretim ve tarımsal ticarete değer kattığını belirten Bilici, "Üretici ve alıcıyı ortak bir platform da buluşturan, gerçek piyasa fiyatının oluşmasını sağlayan bir kurumuz. Çiftçinin ürettiği ürün borsaya gelerek değer bulmakta, alıcı ile satıcı arasında yaşanabilecek haksız kazanç ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca borsaya gelen ürünler dünya ölçeğinde alınıp satılmaktadır bu da oldukça önemlidir. Böylece tarımsal ticarete fırsatlar ve istikrar getirmektedir. Borsa olarak Türkiye'nin prestiji ve menfaatleri doğrultusunda değişen ve gelişen piyasa şartlarına göre bilimsel ve teknolojik dönüşüme büyük önem vermekteyiz. Elektronik satış salonu, lisanslı depoculuk başta olmak üzere dünyadaki tarımsal faaliyetleri yakından takip ederek çalışmalar gerçekleştiriyor, yenilikçi ve vizyoner bakış açısıyla tarımsal ticareti belli bir standarda kavuşturmaya çalışıyoruz" dedi.

KTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Büyükalim ve KTB Meclis Başkanı M. Namık Köklüsoy da "Her iki borsayla da yakın iş birliği içindeyiz. Tecrübelerimizden, bilgi ve birikimlerimizden sürekli faydalanıyoruz. Bu anlamda Keşan ve İpsala Ticaret Borsalarını ağırlamaktan çok memnun olduk" ifadelerini kullandılar.

Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer de Konya Ticaret Borsası'nda olmaktan son derece mutlu olduklarını, borsalar arası ikili iş birliğinin geliştirilmesinin bölge ekonomilerine artı değer kattığını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından her iki borsa yöneticileri de birbirlerine günün anısına plâket ve hediye takdim etti.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, 2011 yılından bu yana Türk ... Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Konya Bilim Festivali'nde stant açarak Borsamız çalışmaları, faaliyetleri hakkında bilgi verdik, bulgur ikramında bulunduk.
< ...
Devamı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'da düzenlenen "Konya Günleri" etkinliğine Borsamız da katıldı. Etkinlikte Konya Ticaret Borsası'nın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verildi, Ko ... Devamı

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Bakanlığı ve Avrasya Ticaret Sistemi (ETS) Ticaret Borsası'ndan gelen heyet, Konya Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.

Kazakistan Ticaret ve Entegrasyon Baka ...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nda, 'ELÜS, Lisanslı Depoculuk ve TÜRİB Tanıtım Toplantısı' gerçekleştirildi. Toplantıda sistemin işleyişiyle ilgili istişarede bulunuldu.

Konya Ticaret Borsası (KTB)' ...
Devamı