Haberler

İletişim : 0 332 342 14 44 E-mail: bilgi@ktb.org.tr      Tarih : 05.11.2022     Okunma Sayısı : 1498

Konya Ticaret Borsası'nda Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri tamamlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimleri olgunlukla, huzur ve sakin bir ortamda gerçekleştirildi.

Seçimlerde 10 meslek komitesinden 29 asil, 29 yedek üye Meclis'e, 39 asil ve 39 yedek üye de meslek komitelerine seçildi.

AK Parti İl Başkanı Hasan Angı, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve tarım paydaşları hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Seçimlere gösterilen ilgiden dolayı üyelere teşekkür eden Konya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik, organ seçimlerinin komitelere, tarım ve hayvancılık sektörüne, Konya'mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Çevik, "Demokrasi, kardeşlik ve huzur içinde yaptığımız seçimler sonucunda üyelerimizin takdiri meslek komitelerine, meclis üyeliklerine yansımıştır. Hizmet yarışında olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Komitelerde, mecliste yer alacak tüm arkadaşlarımız sektöründe başarılı, deneyimi yüksek kişiler. Bugüne kadar, 'ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır' ilkesi ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yüzyılı aşan kurum kültürümüzle tarımsal ürün ve emtialar üzerine düzenlenmiş finansal piyasalar açısından önemli çalışmalara imza attık. Yeni dönemde de seçilen her bir arkadaşım çıtayı daha da yükselteme hassasiyetinde olacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bizim için esas olan; Konya'mıza, tarımsal üretim ve ticaretine, üyelerimize, sektöre hizmettir" dedi.

Yapılan seçimle oluşturulan Konya Ticaret Borsası Meclisi'nde 12 Kasım Cumartesi günü Yönetim Kurulu, TOBB Genel Kurul Delegeleri, Disiplin Kurulu Seçimi yapılarak temsilciler belirlenecek.

Diğer Haberler

Haber Arşivi

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) işlem faaliyetlerini yürütmek üzere yeniden yapılanan BorsaKonya Ürün Piyasası Aracı Kurumu (ÜPAK) AŞ, tarımsal emtia işlem piyasasına hız ve derinlik getirecek, daha faz ... Devamı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Ticaret Borsası (KTB) Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı.

...
Devamı

Konya Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Konya il/ilçe Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda/borsa başkanları ile birlikte çalışarak, Türk özel ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Ekim Ayı Meclis Toplantısı'nda iş adamlarıyla buluşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Tarım şehri, tarımın başkenti olduğumuzu her platforma vurgulamaya ça ... Devamı

Konya Ticaret Borsası Meclisi Ekim Ayı Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Büyükalim'in açtığı toplantıda, soykırıma dönüşen Gazze'ye yönelik saldırıları dolayısıy ... Devamı